פרטים חשובים אודות הסכם ממון
 

אחוזי הגירושין הולכים ועולים וכיום כבר לא ניתן להכחיש כי למעשה הגירושין הינם נחלת כולם. מאחר ורגשות הם אינם עובדה, אלו עשויים להשתנות ולהתעצב מחדש כעבור שנים מספר. כדי להגן על כל אחד מבני הזוג וכדי להימנע ממצבים של אי נעימות גדולה יש צורך בביצוע עריכת הסכם ממון. מה הוא הסכם הממון ומה חשוב לדעת עליו?
מהו הסכם ממון
הסכם ממון כשמו כן הוא, חוזה הנערך בין בני זוג –בין שהם בוחרים להינשא ובין שלאו. הסכם הממון כולל את הסדרת כל ענייני הרכוש בהתאם לרצונות של כל אחד מבני הזוג. למעשה, מהווה הסכם הממון ביטוח מפני מקרה של פרידה לא נעימה. ההסכם חוסך מחלוקות קשות בין בני הזוג, ריבים ואי נעימויות. באמצעות הסכם הממון יישאר רכושו של כל אחד מהצדדים בידיו.
הסכמי ממון בישראל
נכון להיום נושא הסכם הממון אינו מהווה נושא סטנדרטי ולגיטימי לחלוטין בישראל שכן מבחינה תרבותית הוא עדיין מוטל בספק. תורמים לכך שורשים של התרבות הכוללים את הכתובה והסכמים אחרים המעגנים את החתונה בחוקים שנכתבו לפני שנים רבות. במדינות אחרות באירופה הסכם הממון הינו פעולה המתבצעת לפני כל חתונה.
בניגוד לסברה הרווחת, הסכמי ממון לא נועדו להפריד בין רכוש בני הזוג ויש אפשרות לשיתוף מלא של הנכסים הנצברים במהלך השנים ואלו שמביא עימו כל אחד מבני הזוג אל תוך מערכת הנישואים או אל הקשר הזוגי.
הסכם ממון – נפוץ בקרב שלב ב'
מרבית הזוגות החותמים על הסכמי ממון נמצאים בשלב ב' של חייהם ועושים זאת מתוך מודעות וניסיון לחשיבות ההגנה על הציוד הפרטי אשר צברו במהלך חייהם. לכך יש שתי סיבות: האחת היא הגיל – אליו הגיעו עם יותר ציוד. השנייה היא הניסיון – רבים מהמתחילים קשר זוגי שני בחיים כבר למודי ניסיון במערכות יחסים ובפרידות ומעוניינים למנוע את הישנות החוויה.
איזון המשאבים
איזון המשאבים הינו סעיף משמעותי הנכלל בתוך הסכמי ממון וקובע כי זוג שלא ערך הסכם ממון לאחר שנת 1974 לא יכול לחלק את הרכוש לפני הגירושים. אלו אשר כן מבקשים לחלק את הרכוש תלויים בהסכמת הצד שכנגד. זאת עלמנת למנוע מצבים בהם אחד מבני הזוג מנשל את הצד שכנגד מנכסיו. איזון המשאבים כולל גם קופות גמל וקרנות השתלמות, חסכונות ומכוניות הרשומות על שם אחד מבני הזוג. כל אלה נכללים בסעיף איזון המשאבים.
 
 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים