עורך דין פלילי – עבירות אלימות וסחר בנשים 

תופעת הסחר בנשים' הן מבחינת יבוא נשים לארץ והן מבחינת ניהול עסקי זנות וסרסרות בתוך הארץ עולים ומתגברים באופן מדאיג. אחת התופעות והמאפיינים היותר מדאיגים בתחום השידול לזנות וסחר בנשים הוא נושא ההתייחסות לנושא. משיכת הכתף שלנו ושל מרבית האוכלוסיות בעולם הם אלה שיוצרים תופעה של קושי בטיפול, אכיפה וחוסר עניין לציבור.
 
כאשר אנחנו מסתכלים על הצד המשפטי של נושא האלימות וסחר בנשים, החוק קובע עונשים חמורים שכוללים קנסות גבוהים ועונשי מאסר ארוכים בפועל, אבל מה באמת דרוש כדי לנקות את הרחובות מתופעת הסחר, הזנות והסרסרות והאם זה מעגל שניתן לשבור?
 
הסטטיסטיקה המדאיגה של תופעת הסחר בנשים והלגיטימציה בחברה הישראלית  יוצרת ומעודדת מציאות שמכניסה אותנו כחברה למעגל קסם שאין ממנו דרך חזרה אלא אם הפרט מעוניין בשינוי ולא פחות חשוב יכול לשלם עליו. אחד התפקידים שלנו הוא ליצור פעילות חברתית וציבורית, שתאפשר הגנה וסיוע יעיל שייתן כלים לנפגעת ולגורמי החוק למגר לפחות אחוז מסוים של התופעה.
 
 
 
מהם העונשים על עבירות פליליות של אלימות וסחר בנשים
 
כאמור, על סחר בנשים, שידול לזנות, אלימות לצורך שידול לזנות והעברת נשים לצורך עיסוק בזנות, קיימים עונשים של קנסות כספיים בתוספת למאסרים ארוכים, יחד עם זאת הראיות והגשת התלונות כנגד אותם עבריינים מעטות מאוד, הנסיבות המקלות שמוצאים בדרך כלל עורכי הדין העוסקים בתחום עבירה פלילית בישראל עבור הצד הנתבע מניחים את דעת של בית המשפט באין עורך דין פלילי מקצועי אשר מייצג את הקורבן הקורבנות..
 
כאשר עולות הנסיבות המקלות של הצד הנתבע,  על יכולתו של הצד שכנגד, אנחנו נראים בדיוק כפי שאנחנו נראים היום, חברה שמצד אחד מוציאה את הנשים הנפגעות מהרחוב אבל מאפשרת לאחראיים למעשה לחזור ולהחזיר אותן ואת שכמותן לאותו מקום בדיוק ולעיתים אפילו גרוע מכך.
 
האם קיים עורך דין המתמחה בנושאי אלימות שלא רק בתחום האלימות במשפחה?
 
קיימים עורכי דין בתחום האלימות בנושא סחר בנשים וסרסרות, אבל מעטים. מעטים עם עורכי הדין והמשפטנים שמעוניינים לעסוק בנושא סבוך זה שבדרך כלל המלחמה בו דומה לניגוח קיר בטון תלת שכבתי.  היכולת להלחם בתופעה כשמאחורי אותו משפטן לא יושבת סוללה שלמה של עורכי דין נוספים ובעלי רקע ורצון ללחום כנגד התופעה ולנצח, הוא קלוש ביותר, עידוד שימוש בעורכי דין בתחום השידול לזנות והסחר בנשים ויצירת תגמול גם לעורכי דין פליליים ציבוריים יצור מציאות חדשה שתאפשר לקורבנות דלי אמצעים לקבל את ההגנה הראויה שכל בן אדם זכאי לה כדי לקבל מענה על הצורך הטבעי ביותר – חיים בטוחים שאינם שרויים בצל פחד ואיומים.
 
 
משרדים פרטיים, גם הם לוקחים תיקים כאלה לידיים בידיעה כי העלויות של התיק יהיו נמוכות ביותר כתוצאה מהמצב העלוב בו נמצאים רוב הקורבנות, סבסוד וסיוע מצד המדינה , זהו אחד השלבים היותר חשובים שייצרו את אותה מציאות ואותה תחושת בטחון בסיסית.


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים