עובדת עצמאית? כדאי ללמוד מה שאפשר בנושא מיסים
 
כעובדת עצמאית את נאלצת להתמודד עם לא מעט בירוקרטיה וחוקים שעלולים להקשות עלייך בניהול העסק שלך. כדי לא לשגות בהתנהלות מול רשויות המס בישראל ולשלם על כך ביוקר, מומלץ לוודא שאת עושה הכל נכון ועל פי חוק.
 
מחזיקה חשבון בנק בחו"ל בנוסף לחשבון בארץ?

רשות המיסים הוציאה הוראה בעת האחרונה, המאפשרת לישראלים בעלי הכנסות שיש להם חשבונות בנק בחו"ל שלא דיווחו עליהם, לדווח עליהם מבלי להיענש. ההוראה החדשה מאפשרת לך להגיש בקשה אנונימית עבור גילוי מרצון של החשבונות, וזאת באמצעות עורך דין. במידה ותבחרי בצעד זה, תוכלי להימנע מפתיחה של הליך פלילי נגדך. הבקשה האנונימית תאפשר למי שהעלימה מס בירור של גובה המיסים שעליה לשלם לפני ששמה נחשף בפני הרשויות. לאחר מכן תוכלי לשלם את המס במלואו ולסיים את התהליך ללא חקירה או הליכים פליליים. הגשה של בקשה כזאת נעשית דרך עורך דין הבקיא בתחום המיסים ובעל ניסיון בהגשת הליכים לגילוי מרצון. יש לכלול בבקשה זו מידע מלא על כל חשבונות הבנק בהם את מחזיקה, רישום של הכנסות, נכסים וכל הון שקיים בחו"ל ולא דיווחת עליו עד כה. בנוסף, יש לפרט בבקשה פירוט על מקור של כל הכנסה או נכס.
 
האם אני חייבת לדווח על החשבונות שלי בחו"ל?

במידה ויתגלה כי ניסית להתחמק מתשלום, את עלולה למצוא עצמך מואשמת בכתב אישום פלילי. לרשויות בישראל יש דרכים מגוונות לאיתור מעלימי מס ובעלי הכנסות בחו"ל, והם שואבים מידע מבנקים ומרשויות מקבילות במדינות אחרות ברחבי העולם, כדי להלחם בהלבנת הון. מסיבה זו מומלץ שלא להמתין למצב לא נעים שבו את מואשמת בהעלמת כספים, ולגלות בעצמך את המידע לרשויות דרך עורך דין.
 
הפקת חשבוניות מס פיקטיביות
בעלי עסקים עלולים להתפתות ולעבור על החוק בהפקה של חשבוניות פיקטיביות. בשיטה זו מנכים את מס התשומות, שהוא למעשה מע"מ המשולם על ידי הבעלים על שירותים או ציוד שנקנו עבור החברה, מדו"ח המע"מ אותו הם מגישים. בצורה זו גדלות הוצאות העסק בדו"חות, וניתן לקבל קיזוז של המע"מ המשולם. הדבר נעשה לרוב כדי להקטין את גובה המס שעל בעל החברה לשלם, אך מדובר בעבירה פלילית חמורה ביותר שעונשה עלול להיות מאסר בפועל וקנס גבוה.

עבירות מס הכנסה והעלמות מס

אמנם עבירות מסוג זה נחשבות לחמורות, אך לא תמיד יחשבו לפליליות. ישנם שני סוגים של עבירות מס: טכנית ומהותית. עבירה טכנית נגרמת כאשר עוסק עצמאי לא משתף פעולה עם הרשויות או שאינו עומד בחוקים החלים עליו כבעל עסק. אלו יכולים להיות מקרים של אי הגשת דו"חות במועד, אי ניהול פנקסי חשבונות, אי ניכוי מס במקור ועוד. העונש במקרים כאלה עלול להיות מאסר של שנתיים וקנס כספי. עבירה מהותית היא כזו הנגרמת בכוונת תחילה ובזדון. מעשים כגון העלמת הכנסות, הכנת פנקסי חשבונות כוזבים ועוד. במקרים כאלה העונש עלול להיות חמור במיוחד ולהגיע עד שבע שנות מאסר בפועל.

מה לעשות במקרה של אישום בעבירות מס?

במקרה כזה יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום המיסים. משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד המתמחה בייצוג במקרים של התנהלות מול הרשויות בכל הנוגע לעניינים מסוג זה. המשרד מעניק ייעוץ משפטי וייצוג ללקוחות הנאשמים בעבירות מס הכנסה ומע"מ ובתיקים פליליים של חשבוניות פיקטיביות. המשרד יסייע בפניה לרשויות המס, במטרה למנוע פתיחה בהליכי חקירה ונקיטה בהליכים פליליים וכן ייעוץ וייצוג בהליכי קנס מינהלי, גילוי מרצון, חקירות ומעצרים.
 
 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים