נפגעת בהליך רשלנות רפואית בזמן ההריון?

הריון הוא אחד התהליכים המשמחים והמרגשים ביותר בחייה של האישה. במהלך ההריון חוות נשים שורה ארוכה של שינויים הורמונאליים, גופניים ומנטאליים המגיעים לשיאם בלידה. בעידן המודרני מלווה תהליך ההריון ברופאים ומומחים שתפקידם לייעץ לאישה ולעמוד לרשותה בכל מקרה של בעיה בלתי צפויה. מצד שני, קיימים לצערנו גם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית. מקרים אלו נחשבים חמורים מאוד והם יכולים להסב נזקים בלתי הפיכים לעובר ולאישה.

סוגים של רשלנות רפואית בהריון
יש שני סוגים של תביעות בגין רשלנות רפואית בהריון. הסוג הראשון כולל תביעות המוגשות בשל התנהגות רפואית מסוימת שהביאה לחוסר אבחון, או לחילופין לחוסר אבחון בזמן, של בעיה אמהית. בסוג הזה של התביעות ניתן למצוא מקרים כגון רעלת הריון, פיגור גדילה תוך רחמי או מצוקה עוברית. הטענה של תביעות על רשלנות רפואית מהסוג הזה היא שניתן היה לטפל בבעיה באמצעות לידה מוקדמת. הרשלנות יכולה לגרום למוות עוברי וללידה של תינוק או נכות ולכן התביעות מוגשות לקבלת פיצוי בסכומים גבוהים.
הסוג השני של תביעות נוגע לבדיקות שבוצעו במהלך ההריון באופן רשלני. בתביעות אלו הדגש הוא על בדיקות שלא אבחנו מום עוברי בסיסי. התביעות מכונות בעגה המשפטית "הולדה בעוולה" והן מתייחסות לביצוע לקוי של סקירת מערכות, אי ביצוע בדיקות גנטיות וכדומה. הטענה הבסיסית של הולדה בעוולה היא שלולא הרשלנות היה המום העוברי מאובחן כבר במהלך ההריון ולהורים הייתה ניתנת האפשרות להפסיקו.

אל תתני לעצמך להרגיש אשמה
התנהלות משפטית סביב תביעות רשלנות רפואית בהריון מתבצעת בליווי עורך דין מקצועי המכיר את התחום. זו הדרך הנכונה, היעילה והטובה ביותר למצות את הזכויות המשפטיות ולהשיג פיצוי שיכסה במידה מסוימת על עוגמת הנפש והנזקים. אף על פי כן, כדאי להדגיש את התחושות האישיות ואת המוטיבציה של נשים לאחר רשלנות רפואית בהריון.
אף אישה לא צריכה להרגיש אשמה בגין הרשלנות או לגרור איתה תחושות של דחק ודיכאון. ברוב המקרים לא ניתן למנוע את הרשלנות והאחריות מוטלת רק על הרופא, על האחיות או על המוסד הרפואי. אם נפגעת, עלייך לדעת קודם כל שאת לא לבד. יש הרבה גורמים שיכולים לעזור לך ולסייע כבר בשלבים הראשונים. גורמים אלו יספקו לך את כל המידע הדרוש על הגשת תביעה, הם יקלו עלייך להשיג את התיק הרפואי ואף ימליצו על רופאים ומומחים שיכולים לכתוב חוות דעת.

כך תבחרי עורך דין לטיפול בתביעה
במקביל להשלכות המנטאליות של רשלנות רפואית בהריון, יש חשיבות גדולה גם לבחירה נכונה בעורך הדין. רצוי להשקיע לפחות מספר שבועות בבחירת עורך דין המתמחה, לשמוע על פסקי דין תקדימיים ולקבל המלצות מלקוחות קודמים. עלייך לתאם פגישת ייעוץ לא מחייבת עם עורך הדין ולהגיע יחד עם בן זוג, בני משפחה או חברה קרובה. התייחסי אל תהליך התביעה בתור חלק בלתי נפרד מההתמודדות עם הרשלנות. נסי להפיק את המרב מהמצב ואל תשכחי לקבל ייעוץ בכל מקרה של התלבטות.
זכויות האישה כפי שבאות לידי ביטוי בעת האחרונה יכולות לעזור גם לצורך התמודדות. התהליך אותו חווה האישה הוא אינו פשוט, אולם באמצעות פנייה לעורך דין מומחה בנושא בהחלט אפשר להתמודד איתו בצורה מוצלחת. במשרד עורכי דין שמואל יקירביץ & וד"ר אברהם רובינשטיין ישמחו לספק לכם את כל העזרה הנדרשת, תוך הקצאת משאבים לטיפול מהיר ויעיל בתביעה. 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים