בעת רכישת דירה לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו להסתמך על חיסכון גדול בבנק או על ירושה, לכן עלינו לעשות צעד משמעותי עבור המטרה, על ידי לקיחת משכנתא. לאחר הצעד המורכב והמשמעותי מאוד בחיינו, חשוב שנדע את גובה התשלומים, בכדי להיערך מראש באמצעות עריכת תקציב ההוצאות החודשיות. יועצי משכנתאות מאפשרים חישוב התקציב, על ידי מחשבון משכנתאות, בעזרתו יש לחשב את התשלום החודשי בכל חודש, לפי פריסת התשלומים ולפי שווי המדד של הריבית. מחשבון משכנתאות מקצועי יוכל לחזות את השינויים העתידיים בריבית ולהראות לכם את הצפי הקרוב ביותר להחזר החודשי.

השכרת דירה או משכנתא?

אז אלו עוד שיקולים יש לעשות לפני שלוקחים משכנתא? לפני הכול חשוב לוודא כי אתם בטוחים בצעד שאתם עומדים לעשות ואתם מספיק אחראיים בכדי להבין את מה שכרוך בכך. ישנם צעירים השוקלים להשכיר דירה ולא להתמודד מול אחריות כה כבדה, שפרוסה למשך מספר שנים. באמצעות יועץ משכנתאות מקצועי, תוכלו להתייעץ ולחשוב על כל ההיבטים השונים בדבר לקיחת משכנתא, או שמא המתנה של מספר שנים והשכרת דירה בינתיים. באמצעות מחשבון משכנתאות, ניתן לחשב את הריבית, כולל אינפלציה ועלויות עתידיות כגון גנים לילדים וכדומה. ייתכן כי אחרי חישוב מדוקדק תוכלו לגלות כי לקיחת משכנתא ושכירות יעלו לכם אותו הדבר, וכל עוד אתם לוקחים משכנתא, בסופו של דבר אותו בית בו אתם מתגוררים, יהיה הנכס שלכם.

ייעוץ אובייקטיבי

כל אותם שיקולים צריכים להיעשות על ידי הזוג יחד עם יועץ משכנתאות בקיא בתחום, שיידע כיצד לייעץ לכם עבור הבחירה המשתלמת ביותר לטווח הארוך. תוכלו למצוא מחשבון משכנתאות גם ברשת האינטרנט, אך הוא לבטח לא יהיה מדויק ומקצועי כמו המחשבון שיש בידי יועצי המשכנתאות. כמו כן, שימו לב כי ליועץ שלכם אין אינטרסים כלכליים או אחרים עם גוף פיננסי מסוים, עליו להיות אובייקטיבי, בכדי להעניק לכם ייעוץ נקי מאינטרסים, אשר רואה רק את טובתכם האישית. לקיחת משכנתא זהו אכן צעד משמעותי, אך צעד שישנה לכם את החיים גם לטובה, יעניק לכם פינה פרטית ששייכת אך ורק לכם, עם האופציה לשנות ולשפץ כאוות נפשכם. 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים