טיפים והמלצות לעסק קטן שרוצה לגדול

רבים מבין העסקים הקטנים נוטים עם הזמן להיכנס לשגרת עבודה שוטפת וקבועה, אשר מורכבת מפעולות ומשימות החוזרות על עצמן ומתמקדות בקהל לקוחות קבוע. גישה זו מביאה במקרה הטוב לכמות רווחים והכנסות קבועה שאיננה גדולה. על מנת להרחיב את המעגל ולהגדיל את פעילות העסק ורווחיו, יש צורך לנקוט בגישות ופעולות שונות החורגות מאופן החשיבה, הניהול וההתנהלות הרגילים והקבועים. לפניכם מספר המלצות וטיפים בנושא.
 
הגדרת יעדים מטרות
 
התרחבות של עסק יכולה לבוא לידי ביטוי בתחומים רבים ושונים, לכן חשוב תחילה להגדיר את מטרות ויעדי הגדילה. הגדרות אלו יענו על מספר שאלות עתידיות בסיסיות, כמו איך בעל העסק רואה אותו בחזונו בשנים הקרובות, והאם הוא מעוניין להבליט או להוסיף עוד מוצרים ושירותים או רק להגדיל את מספר הלקוחות.
 
הכר את העסק שלך
 
לאחר שהובן חזון העסק העתידי יש לחזור לעסק הקיים ולהגדיר במדויק את מאפייניו וייחודו. ההגדרות יעסקו לא רק  בסוג המוצרים או השירותים של החברה, אלא  גם בערך המוסף שהם מעניקות ללקוח, כגון הנאה, סטאטוס, קידמה או יעילות. כמו כן, אפיון ייחודו של העסק מול מתחרים אינו חייב להיות רק בדברים גדולים ומהותיים, אלא טמון לעתים בפרטים הקטנים. הכרת העסק ומאפייניו תהווה את הבסיס המקשר לגדילתו וצמיחתו, באמצעות חלוקת העסק לענפיו השונים, זיהוי וטיפוח שירותים ומוצרים מוצלחים, וייעולם או הסרתם של אלו הכושלים. מידע זה המגובה בהערכה חשבונאית אודות מידת ההכנסות והוצאות, הרווח וההפסד, יבהיר כיצד לנהל את העסק באופן נכון יותר לקראת צמיחתו, ואת מידת מקורות המימון שיש לגייס עבור ההליך.
 
הכרת והגדרת קהל יעד
 
מלבד הגדרת העסק עצמו ,יש גם להגדיר את מאפייני קהל היעד שלו ולהבין אם מדובר בלקוחות המתאימים ביותר לעסק. כמו כן, יש להבין מה הם הצרכים, הרגלי הקניה, הרצונות והציפיות של קהל היעד מהעסק, והאם הם באמת מתגשמים. מדובר במאוויים כדוגמת אמינות, איכות, זמינות ויחס אדיב וסובלני. הנתונים הללו יאפשרו לאפיין ולסווג את קהל היעד הפוטנציאלי הנוסף הנכון עבור גדילת העסק, ולתכנן אמצעים שיווקיים שיביאו אותו.
 
שיווק העסק כבסיס לצמיחתו
 
השלב המעשי הראשון והחשוב ביותר לצמיחת העסק, לאחר  עבודת הכנה מוגדרת ומתוכננת, הינו שיווקו הנכון לקהל היעד. השיווק יתבסס על תכנית מקצועית ומקיפה בעלת תקציב ייעודי ומוגדר. בתוך כך, מלאכת השיווק תבוצע במספר מישורים עיקריים:
  • פרסום במדיות השונות, כולל בין היתר הקמת אתר באינטרנט ושימוש בכל האמצעים שכלי זה מעניק, וכן עיתונות כתובה וחלוקת פליירים ופרוספקטים.
  • טלמיטיניג – שירותי תיאום פגישות יזום הנעשה על ידי מענה אנושי לעסקים.
  • קבוצות נטוורקינג בשיטת מפה לאוזן המאפשרות קבלת קישורים ללקוחות פוטנציאליים.
  • אירועים וכנסים – בין אם דרך השתתפות כאורחים בכנסים ואירועים קיימים, או הפקתם באופן עצמאי.
 
 
 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים