חקירות בשרות משרדי עורכי דין

על לקוחותיהם של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירה נמנים הרבה מאוד עורכי דין. הסיבה היא ברורה למדי: בתהליך של הכנת תביעה יש להשיג פעמים רבות מידע והוכחות שישמשו מאוחר יותר בבית המשפט. החוקרים חייבים להכיר את הוראות החוק ודיני הראיות, שכן החקירות מטרתן איסוף מידע שגם יוכל לשמש מאוחר יותר כראיות קבילות בזמן הדיון בבית המשפט.

חקירות כלכליות

סוג אחד של חקירות בשירות משרדי עורכי הדין הן חקירות כלכליות. חקירות כלכליות, כפי שמעיד שמן, מבקשות לחקור את יכולתו הכלכלית של אדם או גוף. חקירה כזו יכולה להידרש במגוון מצבים. דוגמה אחת למצב בו תידרש חקירה כלכלית היא כאשר אישה לא מצליחה לקבל תשלומי מזונות מבעלה לשעבר שטוען שהוא נמצא בחובות ואין לו את היכולת לשלם. במצב זה חקירה כלכלית תבקש להוכיח שלאותו אדם יש את המשאבים, אם בכסף נזיל ואם ברכוש, לשלם את המזונות על פי חוק. מצב נוסף בו תידרש חקירה כלכלית הוא כאשר חברה או ספק לא מצליחים לגבות את החובות מאדם או גוף להם סיפקו שירותים. בחקירה כלכלית בודק החוק הפרטי את מצב הכנסותיו של הנחקר, את כתובתו ואת מקום עבודתו. בנוסף הוא בודק את הנדל"ן שברשות הנחקר, אם זה בתים, כלי רכב, כלי שיט, כלי תעופה וכל היוצא בזאת.

חקירות רשלנות רפואית

עורכי דין המתמחים בתחום הנזיקין נזקקים פעמים רבות לשירות של חקירת רשלנות רפואית. כאשר מוגשת תביעת רשלנות, מנסה התובע להציג שהנזק שנגרם לו בגין התאונה או הפציעה הוא גדול. הנתבע, לעומת זאת, מנסה להפחית בתוצאות הפציעה או התאונה. עורך דין שוכר חוקר פרטי על מנת לנסות ולהוכיח כי מרשו הוא דובר האמת. חקירת רשלנות רפואית יכולה לכלול מעקבים, איסוף של חומר רפואי, איסוף ראיות ממקום התאונה וכן דיבוב של הרופאים שטיפלו בנפגע.

דגשים לפני פנייה לחוקר פרטי

לעורכי דין יש בדרך כלל חוקרים פרטים ספציפיים איתם הם עובדים. לעורכי דין חדשים מומלץ לקבל המלצות על חוקרים פרטיים ממכרים או קולגות. בנוסף, חשוב מאוד לוודא שהחוקר הפרטי ממנו אנו מבקשים לבצע חקירה כלשהי, הוא אכן חוקר פרטי המתמחה בחקירה הדרושה לנו. לאחר אנו מוצאים חוקר פרטי לשם ביצוע חקירה כלשהי, חשוב לתת לו הנחיות ברורות ככל האפשר ולוודא שהוא מצויד בציוד הנדרש ומכיר את דיני הראיות. כך נבטיח שהממצאים אכן יהיו קבילים מאוחר יותר בבית המשפט, ולא ייפסלו.
 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים