אנשים רבים מעוניינים להשקיע את כספם בחסכון פנסיוני זה או אחר או בחסכון שמיועד לתקופה בינונית וארוכה ללא קשר לפנסיה. כל מי שמעוניין לבצע את הדבר חייב לקחת בחשבון שכיום יש סוגים שונים של קופות גמל ולכן חשוב מאוד לבצע השוואת קופות גמל ולבחור את אותה קופה שמתאימה לצרכים שלכם.
 
קופת גמל- על מה מדובר?
קופת גמל מהווה את אחד מסוגי תוכניות החיסכון המוצעים במדינת ישראל. יש קופות גמל לטווח ארוך ויש כאלו שמתאימות לאנשים שמעוניינים לחסוך לטווח בינוני. קופות אלו מתאימות הן לאדם השכיר והן לאדם העצמאי. קופות גמל יכולות להיות משויכות לתגמולים, פיצויים, החזרי הוצאות ועוד. רוב הקופות מנוהלות על ידי בתי השקעות וחשוב מאוד לתת על הדעת לגבי הניהול השונה של כל קופה כאשר רמת הסיכון שנלקחת צריכה להוות פרמטר מרכזי לבחירה.
 
השוואת קופות גמל
הדבר העיקרי שחשוב לקבל כאשר משווים בין קופות גמל הוא את התשואה  של הקופות שפועלות במדינה. חשוב להשוות בין תשואות אלו לבין המדדים של השוק. הפרמטרים החשובים של השוואת קופות גמל צריכים להיות:
  • סוג הקופה- חשוב מאוד לוודא שאתם משווים בין קופות גמל לאותה מטרה, כלומר קופה למטרת פיצויים, תגמולים וכו'.
  • תקופת הדיווח- חשוב לבחור באותה תקופת דיווח של הקופות לגבי כל אחת מהן על מנת שניתן יהיה להתבסס על הנתונים בצורה האמינה ביותר.
  • תשואות- חשוב לוודא שיש לכם נתונים מדויקים אודות התשואות של כל אחת מאותן קופות גמל באותה תקופה בה בחרתם, דבר שיכלול את שארפ.
  • דמי ניהול- יש לבדוק מה דמי הניהול לכל קופת גמל לאותה תקופה שנבחרה.
 
לסיכום, יש כמות לא מבוטלת של קופות גמל ולכן חשוב מאוד לבצע השוואת קופות גמל טרם אתם מחליטים על האחת הנכונה לכם. תוכלו למצוא כלים להשוואה וחישוב באתר

http://www.bankrate.co.il/


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים