קיימות עילות רבות של החזרי מס הכנסה, אך לא תמיד אנחנו יודעים כיצד לאתר זאת, לכן בכדי לבדוק היטב אם אתם זכאים להחזרי מס, גשו למשרד רואי חשבון מקצועי ובררו האם אתם אכן זכאים. ישנן סיבות רבות בהן מס הכנסה צריך להחזיר מס, במקרה של חוסר רציפות בעבודה, מאחר שהחישוב הוא שנתי המתחלק ל-12 חודשי עבודה. במידה ועובד מסוים שילם במשך שמונה חודשים סכום קבוע למס הכנסה, בהתבסס על כך שמס הכנסה גובה כל חודש את המס המחושב לפי שנה, אותו הוא מחלק ל-12. במקרה כזה, אותו אדם זכאי להחזר מס של 4 חודשים אם חישוב חדש לפי חודשי העבודה באותה שנה, כולל עמלת ריבית.

קריטריונים להחזר מס

בנוסף, במידה ועבדתם בשתי עבודות בו זמנית ולא עשיתם תיאום מס, מס הכנסה גובה מכם סכומי מס גבוהים, במקרה כזה אם תתבעו עבור החזרי מס, תקבלו החזר מאוד גבוה, בהתאם למשכורת החודשית כמובן. כמו כן, במקרה של מגורים בישוב בו מקנים הנחת מס, כגון עיירות פיתוח, במידה ולא דיווחתם על כך, תוכלו לקבל החזרי מס לאחר מכן. כמעט לכל אחד מאיתנו ייתכן כי מס הכנסה חייבים החזרי מס, לכן אל תשללו זאת והגישו בקשה. משרדי רואי חשבון בדרך כלל יעשו עבורכם את הבדיקה בחינם, במידה ויימצא כי אתם זכאים להחזר מס, ייתכן כי הם ידרשו מכם אחוז מסוים מההחזר. בכל מקרה, הבדיקה הזו אכן משתלמת, מאחר ותוך מספר ימים תוכלו לדעת אם מגיע לכם סכום כסף, שכלל לא ידעתם עליו.

מילוי שאלון לבדיקת זכאות

בטופס האלקטרוני אותו תצטרכו להגיש למשרד רואי החשבון שיבדוק עבורכם את הזכאות, תצטרכו לענות על מספר שאלות ורק אם אחת מהן חיובית, ייתכן כי תהיו זכאים. כמו כן, רק במידה ואתם שכירים ומשכורתכם עברה את סף ה-5000 ₪ ושילמתם מס הכנסה בשנים האחרונות, רק אז אולי תהיו זכאים, בהתאם לקריטריונים הבאים: עברתם לעבודה אחרת תוך שינוי בשכר, גרתם בישוב בנגב או ישוב ספר ולא דיווחתם, עברתם אירוע רפואי קשה ונעדרתם מהעבודה זמן רב, יש לכם ילד נכה, קיבלתם תואר אקדמאי, תרמתם למעלה מ-370 שקל בשנה וכן הלאה. פנו למשרד רואי חשבון מקצועי בעל ניסיון, להתייעצות ולבדיקה לגבי החזרי מס.


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים