מאמר זה יסביר מהם גירושין אזרחיים, יגולל בפני הקוראים סוגים שונים של נישואין אזרחיים, כיצד ניתן לבצע את תהליך הפרידה והיכן ניתן לעשות זאת.
 

נישואים אזרחיים וגירושין

הדרך הטובה ביותר להבין מה הם גירושין אזרחיים היא להבין מהם נישואין אזרחיים וכיצד יש לבצע את תהליך הפרידה בכל סוג של נישואין אזרחיים. נכון להיום כל זוג יכול לבחור באם הוא מעוניין להתחתן ברבנות או להינשא על ידי רשות אזרחית. נישואין אזרחיים משרתים זוגות אשר אינם מעוניינים לתת למוסדות הדת מונופול על הנישואין וכל זוגות אשר אינם מאותה הדת, זוגות חד מיניים ועוד. במקרה בו הקשר בין בני הזוג אינו מסתדר ובני הזוג מחליטים כי הם מעוניינים להיפרד הם יצטרכו לעבור תהליך של גירושין אזרחיים.
 

גירושין אזרחיים- איך מתגרשים?

יש סוגים שונים של קשרים זוגיים ולכן פעמים רבות הפרוצדורה של גירושין אזרחיים שונה אצל כל אחד מסוגי הקשר:
  • נישואין אזרחיים- אם מדובר על גבר ואישה יהודיים אשר נשאו בחתונה אזרחית והחליטו להתגרש, יש להגיש בקשת גירושין. הגשת הבקשה תמיד תהיה לבית הדין הרבני בקרבת מקום המגורים שלהם.
  • נישואין אזרחיים בחו"ל- זוג מעורב (דתות שונות) שהתחתן בחו"ל חייב לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה. כאן הם יצטרכו להגיש תביעה להתרה של הנישואין שלהם. אם מדובר על זוג חד מיני יש לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה על מנת שזה יפסוק הצהרתית על ביטול הנישואין של בני הזוג.
  • ברית זוגיות- כאן מדובר על נישואין של זוגות חסרי דת. אלו מתחתנים על ידי הרשמה ואישור אצל הרשם של ברית הזוגיות ובמקרה של רצון להיפרד הם יפנו אל הרשם בירושלים וזה יתיר את הנישואין וישנה את הרישום לסטאטוס הדומה אל גירושין אזרחיים.
 
גם אם אינכם בטוחים איך להתחיל את כל תהליך הגירושין ואילו מן ה"מסלולים" אתם צריכים לעבור בשביל לבצע את זה בפועל - ניתן לפנות לארגון "משפחה חדשה" בו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי אודות התהליך של גירושין אזרחיים. הגעתם להסכמה הדדית כי ברצונכם להתגרש? זוהי כבר התקדמות משמעותית. מה שנשאר זה לפנות לבעל מקצוע מנוסה על מנת לסיים את התהליך על הצד הטוב ביותר עבור שניכם.


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
[תקנון[למעלה] {מאמרים}
לייבסיטי - בניית אתרים